Zpívání U Třešně -26.7.2014

Iva měla po dovolené, a tak byly vyhlášeny další Zpívánky. Tentokráte byl Fanda pověřen, aby se akce odehrála v Nymburce ve vinárně U Třešně. Je to hned na kraji starého sídleště za bývalou Frutou.

Žádná sláva, protože jde spíše o stáčírnu sudového vína, která je ve vyřazené stavební buňce. Uvnitř to je "jako prdíček". Naštěstí vedle vybudovali nové venkovní posezení, kde větší část je po slunečníkem.

Začátek byl stanoven na 18:00, ale "mančaft" se slézal jen pomalu. Naštěstí i principálka přišla mezi posledními hráči, takže to bylo v "pohodě". Původně byl záměr sestavit stoly ještě před příchodem Rusalky, ale Fanda moudře rozhodl, že to nemá cenu, protože by to bylo stejně špatně. Měl pravdu.

Kvalita hry byla zpočátku trochu poznamená tím, že se"na ostro" hrály nové písničky, ale potom přišla klasika a podvečerem se nesl zpěv s doprovodem bandu.

Nástrojová sestava - 6 kytar, 1 mandolina, 1 basa, 2 foukací harmičky a 1 bonga. Těžce scházelo banjo a housličky. Snad příště.

S postupující tmou se situace komplikovala, protože nebyl vidět na zpěvníky, takže se hrála osvědčená a známá muzika.

Na obloze se honily hrozivé mraky. Dokonce spadlo pár kapek, takže hrozilo stěhování do stísněné prostoru, ale nakonec vše dobře dopadlo. Nezmokli jsme.

Nám i přizvukujícím diváků se to líbilo. Otázkou je, co tomu říkali obyvatelé sousedních domů.

Pro připomenutí účastníkům i ostatním několik fotek.

Můžete se však podívat a poslechnout video. Je to však v mp4, takže každé PC to nemusí "skousnout". Zpívánky hrají a zpívají Parta z ranče Y. Video pracuje ve smyčce, takže se neustále zvnovu a znovu přehrává. Na prezentaci se vrátíte tím, že video ukončíte označením křížku v pravém horním rohu monitoru.

Zpět na stránku Realizované akce.