ZPÍVÁNKY NA ŽOFÍNĚ - 13.12.2014

Vánoce, vánoce přicházejí.... Ano, tak nějak to bylo i s atmosférou na Žofíně. Dárečky, drobné pohoštění, cukroví od příchozích věrných a stálých hostů i nově příchozích. Tímto všem děkujeme.

Protože fotky zatím nejsou, tak je vložena fotka z jiného sezení na Žofíně.

Volná židle snad opět nebyla a dokonce se musely přenášet stoly a židle z vedlejší místnosti. S tím byl menší problém, protože sousední místost byla obsazená jinou a kuřáckou a s postupem času i hlučnější společností, při chybějících dveřích to dost vadilo. Musíme však být za Žofín vděční, protože zatím nemůžeme vhodný sálek za přijatelnějších podmínek najít.

Někteří hudebníci by si měli nastavit připomínkování na Zpívánky v mobilu na KOPÁNÍ, aby přišli včas (chytré telefony by to již měly umět, ne?).

Protože jsme Zpívánky, tak se i zpívalo. Dle kritiků z vnitřních řad hudebníků se to opravdu rozjelo na slušné amatérské úrovni a s chutí. Série koled po “prvních dvaceti” nám připomněla, jak je důležité mít kontakt se všemi a sérii zjednodušit i zkrátit. Zradil přenos zvuku po sále, kde to šlo nějak přes sál se zpožděním až o jednu dobu. Jindy krásné klávesy nešly "oblbnout" (ani Rusalkou), a to poznamenalo některé skladby nabušené elektronickým doprovodem. I tak vše odzpíváno. I jindy chtivý Fanda po všech koledách toho měl dost a chce příště sérii koled zkrátit. Něco na tom je. Bylo to znát i na zvyšujícím se šumu v sálku. Bude dobře o tom "hodit" řeč.

Pokus o vložení videa s vánoční písničkou.

Hraní za letošní , už skoro prošlý rok (a pro nás úspěšný) , lze již bilancovat. Byl to rok hledání a zkoušení. S místy tmavými i světlejšími. Ty světlejší snad převažovaly. Je to pro nás všechny velký závazek k věrným kamarádkám a kamarádům, kteří pravidelně na nás chodí, a proto se snažíme na sobě pracovat tak, aby naše hraní bylo pro potěšení všech a vykazovalo větší sehranost a nové prvky včetně nástrojových alternací. Snad se nám to částečně vede a bude na co navazovat v příštím roce.

Držme palce naší frontwomence Ivě a těšíme se, že po novém roce to opět bude "rozbalovat" na Zpívánkách i na zkouškách.

Všem našim příznivcům přejeme příjemné prožití Vánočních svátků a do roku 2015 zejména hodně zdraví a pohodu.

Mišák - s úpravami od administrátora stránek.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo

Zpět na stránku Realizované akce.