HRANÍ NA KATOVNĚ - 11.4.2015

Po dvou hraních v restauraci U Vodárny se vracíme do prosklenných prostor restaurace Na Katovně. Den se značně prodloužil. Na obloze ani mráčku, a tak je v místnosti pěkné teploučko.

Z ohlášených muzikantů jsou na začátku vystoupení na místě skoro všichni. S důvodu nemoci se omluvil Jirka Steklý, který se přišel jen podívat. Láďa Novák s harmoničkami také chybí. S trochou zpoždění doklusal Aleš Misař. Chybí ještě Bob Šťastný se svou kytarou a hlavně basa. Ta by se měla ukázat až později v průběhu večera. Hrající hosté tentokráte nejsou a nebudou. Nemělo by to vadit - 3 kytary, mandolina, 2 banja, cachún, housličky .. To je slušná síla, která to musí utáhnout.

Místost se poměrně rychle zaplňuje příznivci. Dostavil se i Petr Lukáš s kamerou. Měl by zachytit atmosféru a naše hraní. Takže jsme zvědaví, jak to dopadne.

Na začátku klasika - první desítka a tudíž první písnička Co nevidět se sejdem. V rychlém sledu všech dalších devět písniček a po krátké přestávce další desítka. S ohledem na nepřítomnost a nemoce trocha improvizace u písniček, kde je normálně jiné nástrojové obsazení, ale docela to bylo dobré. Z pohledu diváka je však vidět, že zpěv "táhnou" především ženy. Mužští zpívají málo a ještě slabě. Pánové, musíte se zlepšit. Přišel i ohlášený basista, ale bez basy. Tak si alespoň s ostatními zazpíval.

Příjemným překvapením o druhé velké pauze bylo autorské vystoupení Jožky Krále. Jak próza, tak i básničky. Autor sklidil zasloužený potlesk.

Hraní se tentokráte pěkně protáhlo. Končilo se o půlnoci.

Účastníkům pro připomenutí a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.