U KOCOURA - 28.6.2015

Stále probíhá diskuze o vhodném dnu pro naše hraní. Iva je neklidná krev a tak putujeme od hospody k hospodě a od pátka až do neděle. Tentokráte vyhrála varianta nedělního večera s tím, že by to mělo mít positivní vliv na počet muzikantů i našich příznivců. Chalupáři i výletníci se již vracejí domů v očekávání pondělního nástupu do práce, a tak by mohli přijít v hojnějším počtu.

A výsledek - podle očekávání. Po delší době se objevil Bob se svou kytarou i Tom s barelem. Rádi jsme mezi námi přivítali i Pavla Nováka, který si přijel zahrát a zazpívat až z Plzně. A lidí bylo "tak akorát".

Obavy z horka v uzavřeném pavilonu se vyřešily zatažením závěsu a především objevem možnosti otevření oken, které nejsou pevné, ale skla jsou v nich posuvná. Rázem se tam dalo dobře dýchat.

Když se to krátce zhodnotí - muzikantské obsazení : 4 kytary, 1 mandolína, 1 banjo (Přemek Svatý tentokráte chyběl), cajún Aleše, který alternoval i s harmoničkami, Tom s barelem a hostující houslový virtuos Roman Stehlík. A naši hosté - několik stoliček bylo tentokráte neobsazených, ale sálek byl více než slušně zaplněn zpívajícími příznivci.

Barel je také dobrý, ale basu to nenahradí. Luboš s basou nám chyběl. Jen doufáme, že absence byla vyjimečná a příště ho opět uvidíme (i uslyšíme). Absence basy byla také zpočátku znát, ale potom se vše vrátilo do normálu.

Ještě k tomu začátku hraní - muzikanti trochu poškádlili svoji šéfku, které to tentokráte trvalo s přípravou nástoje déle a začali bez ní. Vzala to sportovně a bez přípomínek.

Došlo jak na bloky písniček, tak i na písničky na přání. Snad za poznámku stojí to, že měly premiéru dvě písničky, které jsme zařadili do repertoáru : Kvetly máky a Veď mě dál, cesto má. Zejména ta první se okamžitě chytla, a to tím spíše, že ji zpestřil pěknými sóly houslista Roman.

Jinak není k průběhu večera co dodat. Snad jen, že šéfka byla tentokráte o něco vlídnější ve věci délky a frekvence přestávek. Snad proto, že začínají školní prázdniny. Že ano, paní učitelko.

Chyběl banjista a zároveň fotograf Přemek Svatý, takže fotky jsou jen z jednoho zdroje. Snad to bude pro ilustraci stačit. Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.