U KOCOURA - 31.7.2015

Měli jsme trochu obavy z účastí na této akci. Jednak to byl netradiční termín pátek a za další - v několika hospodách vystupovali další hudební skupiny. Tedy silná konkurence. Byli jsme však příjemně překvapeni. Letní pavilon hospody U Kocoura byl téměř zaplněný. Nakonec se paradoxně "přetlak" hudbních skupin se projevil v tom, že chyběl Přemek Svatý, který u nás jinak hostuje s banjem ze Suché větve. A protože nepřijel kmenový hráč na banjo Petr Kabeš, banjo v sestavě chybělo. Na druhé straně se po čase objevil basista Luboš Miřátský a okamžitě to bylo na chodu muziky bylo znát. Je škoda, že toho Luboš má hodně a často "pauzíruje".

Ještě k nástrojovému obsazení - přijel z Plzně Pavel Novák (kam se u nás podíváte, tak je to samý Novák. Další Novák, tentokráte Fanda hraje na kytaru a Láďa na harmoničky), a tak kytarová sekce byla silná. Celkově : 4 kytary, mandolina, housle, basa, foukací harmoničky a cajún (takové malé bicí v bedýnce), občas v sólech zobcové flétničky.

Po čase jsme se vrátili k první připravené desítce a bylo to znát, že písničky již máme zažité. Klapalo to, radost poslechnout.Když se k tomu přidalo zpívající publikum, tak to "nemělo chybu". No, to jsem snad trochu přehnal, ale měli jsme z toho radost.

Po druhé desítce došlo i na písničky, které jsme nově zařadili do svého programu. Byla to pořádná porce - Ovce, Country Boy, Blizzard, Jarní kurýr. Jde však o známé písničky, takže i obecenstvo se většinou okamžitě "chytalo". Jen Ovce nesjou tak známé, ale je to australská písnička, která má zřejmě irské kořeny. Je jednoduchá a zpěvná. Nebude s ní problém.

Došlo samozřejmě i na písničky na přání, a to nejen z uzavřeného pavilonu, ale i z venkovního prostoru.

Za deního světla bylo venku plno. Páteční večery jsou tu vyhlášené nejen dobrým pivem, ale i nějakou grilovanou specialitou. Tentokráte to byla uzená kýta. Byla skvělá.

Jakmile sluníčko zašlo za obzor, prudce se ochladilo. Nemůžeme se divit. Svatá Anna, chladna z rána. To platí i o večeru. Venkovní lavice se rychle vyprázdnily. Když jsme končili někdy kolem půl jedenácté, tak venku již bylo jen pár lidí.

Venkovní chlad začal pronikat i do pavilonu, takže se zavírala okna. Potom to docela šlo, i když mikiny a svetry přišly vhod. Jen vedoucí Iva byla rozpálená "jako drajfus", takže ji chladno nevadilo.

Byl to příjemný večer, ale příště to asi bude opět neděle.

"Dvorní fotograf" Přemek Svarý sice chyběl, ale zastoupili ho manželé Steklí a pár fotkami přispěl i Aleš Misař. Bylo tedy dost podkladových fotek, takže se z nich dalo vybrat do fotogalerie. Můžete se tedy podívat jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.