ZPÍVÁNKY U KOCOURA - 23.8.2015

Po delší pauze jsem byli dost zvědaví na účast. Ta horší varianta říkala, že lidé na nás zapoměli. Ta lepší však dávala naději, že jsou natěšení a že příjdou v hojném počtu. Platila ta druhá. Účast byla až nečekaně dobrá. To se týkalo jak aktivních posluchačů, ale zejména muzikantů. V pavilonu na břehu Labe nebyla jediná volná židle. Dokonce se musely přinést z hospody.

Muzikantské obsazení bylo asi největší, co Zpívánky existují. Trochu musím pátrat ve své paměti (a ta už není co to bývávalo). Věřím, že mě případně pozorní čtenáří později opraví. Ale k věci - mandolina, dvoje housle, dvě banja, basa, sedm kytar !!!, cajún, bongo a bubínek. K základu se totiž "nabalili" hosté. Výrazná posila výborných muzikantů přijela až z Kolína. Vedle zpěvačky, která potěšila zejména Ivu, tu byla jedna z dalších kytar (a výborná), stejně jako bonga. To už je síla, která také asi zněla daleko široko.

Je samozřejmé, že občas se vloudila chybička. Ten soubor byl až příliš velký a s hráči, kteří neprošli tvrdým řežimem vedoucí Zpívánek. Přesto panovala spokojenost. Někomu se tak velký soubor a styl nemusí líbit, ale to je jeho věc. Scházíme se pro nejen pro naše potěšení, ale také proto, aby si naši příznivci mohli zazpívat a strávit příjemný večer. Toho se jim také dostalo mírou vrchovatou.

Průběh večera byl již standardní - nejdříve písničky z bloků, a poté písničky na přání. Vedoucí Zpívánek Iva se snažila nikoho nevynechat, a tak se večer pěkně protáhl a také zazněly písničky, které tak zase často nehrají.

Opětovně jsme si pochvalovali prostředí. Venku, potom co zašlo slunce, již byla zima, ale v pavilonu bylo velice příjemně. Škoda, že léto končí a s ním i naše hraní U Kocoura. Hraní 13.9.2015 je tady poslední. Potom budeme muset změnit prostředí. Pavilon se totiž nedá vytápět a provozovatel ho na zimu zavírá. S největší pravděpoobností to bude opět Žofín. Sice to není ideální, protože tam přeci jenom proniká tabákový kouř z výčepu, ale jinak je velikostí i akustický sálek dobrý.

Končilo se po 23. hodině a ani se nám moc nechtělo domů.

Fotky jsou tentokráte zhotoveny až za umělého osvětlení, protože Přemek Svatý, náš dvorní fotograf byl ještě na jiné akci a přišel později. Domnívám se však, že to nevadí. Konečně, posuďte sami.

Zpět na stránku Realizované akce.