ZPÍVÁNKY NA ŽOFÍNĚ - 31.10.2015

Začínáme mít velice disciplinované příznivce. Jen několik minut po stanoveném začátku byl sálek restaurace Na Žofíně plný. Asi je to i tím, že máme jako vedoucí skupiny paní učitelku, která je zvyklá ovládat "svoje ovečky" pevnou rukou. No, občas se to nedaří, ale také nejsme malé děti (i když by to Iva asi přivítala).

Složení muzikantské části bylo téměř dokonalé - mandolína, 6 kytar, banjo, dvoje housle a málem bych zapomněl na Luboše Miřatského a jeho basovku. To bych nerad, protož je Luboš fajn a tady se plně potvrzuje, že basa tvrdí muziku. Chyběli jen Láďa Novák se svými harmoničkami (toho nahradil hostující Tony z Prahy) , Aleš Misař s cajúnem a hlavně Petr Kabeš s banjem. Tam alternoval Přemek Svatý, ale některá sóla jsou prostě Petrova doména a Přemek zatím nemá tu jeho razanci. Však se k tomu také dopracuje. Asi nikdo neuvěří, že na banjo prakticky začal před rokem.

Začalo se již tradičně písničkou "Co nevidět se sejdem". Potom přišel blok připravených písniček, ale následovala programová změna. Žádný klobouk či pytlík s písničkami, ale něco nového - kdo dříve vykřikl název písničky, tomu se jeho přání splnilo . A co paní učitelka? Nemohla nic namítat, protože to sama vymyslela.

Proti tradičnímu pojetí večera tady byla další změna. Iva využila přítomnosti dvou výborných sólistů a dávala jim často příležitost. Jednak to byl Roman Vanesa Stehlík se svými housličkami a hodně prostoru dostal další host - Tony Krejčí z Prahy. Tony se náramně předvedl. Aby byl lépe slyšet, tak si vymyslel spojení zvuku malé harmoničky s mikrofonem a přenos do zesilovače. To mu umožnilo dosáhnout slušné hlasitosti ,takže jeho výborná sola byla víc slyšet. Tony je výjimečný v tom, že na harmoničky nehraje pouhou melodii písničky, ale i variace ne její téma. Je to moc pěkné, však také sklízel zasloužený potlesk. Jeho účast je třeba ještě dále vyzvednout, protože přijel do Nymburka z Prahy přes Louny. Tomu se říká obětavost.

Aby těch sól nebylo málo, tak se k tomu občas přidala i Blanka Plačková s housličkami a Jirka Steklý s flétničkou. Je fakt, že některé písničky si o flétnu přímo říkají - Divoký horský tymián, Setkání s bohem ..

V průběhu hraní došlo i na tanečky, ale ten prostor je tam tak malý, že více než jeden pár se na něj nevejde.

Je příjemné konstatovat, že některé písničky "pěkně šlapaly", ale na druhé straně by bylo chybou "usnout na vavřínech". Stále se vyskytují chybičky a je tedy prostor ke zlepšování.

Co říci na závěr - byl to opět podařený večer, který se pěkně protáhl. Končilo se těsně před půlnocí.

Takže 14.10.2015 ve stejnou dobu a na stejném místě nashle. Věříme, že opět příjdete v hojném počtu. Bude to zatím poslední hraní na Žofíně. Potom bychom se měli přestěhovat do restaurace U Vodárny. Je tam podstatně lepší prostředí.

Přemek Svatý opět dodal několik fotek. Z nich je pár vybráno, aby vám dokreslily atmosféru večera. Jsou na zde vložené fotogalerii. Byl zaznamenán i pokus o vytvoření lepšího videa, ale ty podmínky jsou tam skutečně bojové. Snad až v restauraci U Vodárny - doufejme.

Zpět na stránku Realizované akce.