ZPÍVÁNKOVÉ ČARODĚJNICE - 30.4.2016

Jakoby letový provoz tento den zesílil. Bylo to dáno datem i starostmi o organizaci čarodějnického večera, kdy se muselo skloubit více věcí najednou. Onemocněním organizátora kytaristy a našeho webmastera Jirky Steklého, který si to vzal za své, vyvstaly problémy s doobjednáváním čarodějnického guláše (jak začarované).

Čarodějnický večer se také musel posunout na 18tou hodinu, a proto se muselo informačními cedulkami zajistit to, aby hosté, kteří přišli na 17tou hodinu, vyčkali do posunutého času.

Abychom umožnili alespoň v jeden den v roce našim zpěvačkám a příznivkyním trochu ulétnout, účast byla povolena i v případných inspirativních róbách čarodějnic, což některé vzaly doslova. Kytarista Fanda dokonce nainstaloval čarodějnici svítící, která byla po odehrání 1. desítky na zahájení večera slavnostně rozžata v sálku alespoň přes elektrickou síť.

Čarodějnický rej v nekuřácké jídelně nádražní restaurace byl svolán narychlo a proto složení Zpívánek bylo okleštěno o některé nástroje. Bylo nás počtem a složením, jak konstatovala vedoucí Iva, jako u táboráku. Kytary Míši a Fandy posílila mladá krev desetiletého kytaristy Adama Zymy. Mandolínou, pevným vedením a zpěvem vládla Iva. Harmoničky bravurně krotil Láďa. Zpěvem nezklamalo tzv. „levé křídlo“ Marušek, Růženky, Ivety a Pepy Koláčných. Citelně chybělo v tomto termínu narychlo nezajištěné basování, Aleš s cajúnem hrál s jinou kapelou I banja byla zaneprázdněna jinými povinnostmi mimo muziku. Trombónista Pepa se ujal alespoň rytmických tyčinek a hlavně vhodných mezizpěvů jako Hoď, hoď, hoď… u Hudsonských šífů za nepřítomné Petra a Jirku. Náhradou za banja a housle došlo na sóla zvukem méně obvyklá souhrou mandolíny a foukacích harmoniky. Nesmíme zapomenout na naše příznivce, kterých se sešlo tohoto večera v počtu 28 zpívajících posluchačů včetně pár nových. Tímto všem srdečně děkujeme za účast a projevenou přízeň.

Po první přestávce došlo na molu pevné restaurační podlahy k vyhodnocení ankety o Nej …. čarodějnici z přítomných 5ti účastnic (Hanka, Daniela, Zdena, Maruška, Iva). Nástup aktérek byl pro přehlednost hlasujících pánů očíslován. Aby se nám čarodějnice nepopraly na place, pořadová čísla byla dána podle velikosti jejich podprsenek. Čarodějnice Iva (p.č. 3) přednesla s patřičným živým přednesem báseň Pět ježibab. Po té bylo ukončeno sčítání a vyhlášena čarodějnice roku 2016. Tou se stala nejvíce rozlétaná čarodějnice mandolínková, Iva. Protože i drobnou cenu pro vítězku v podobě bonboniéry přivezla Iva, dala nabídnout čarodějnickému lídrovi a po dohodě se měly o obsah podělit. Jelikož svítilo ten den sluníčko, bonboniéra za sklem "vznášedla" utrpěla a jaksi byla na lžičku. Jak se vše vyvíjelo, částečně přiblíží vložená fotky.

Za všeobecného veselí se odehrály i některé další z již sestavených deseti desítek (písniček, ne piva). Došlo i na rozdání čarodějnického guláše s chlebem včetně výškrabku. Pouze chleba zbyl.

Končilo se dle přání obsluhy k 10té hodině večerní a někteří aktéři uletěli na tanečky do Country saloonu ve Všechlapech při muzice kapely Jen tak Fandy Formánka.

Autorem textu je Michal Hrbáček

Fotgalerie bude vložna později.

Zpět na stránku Realizované akce.