ZPÍVÁNKY U KOCOURA - 29.5.2016

Jaro pomalu, ale jistě přechází v léto. Zpívánky rády opouštějí vnitření prostory spřátelených restaurací, kam se uchylují v období chladna a vrací se do pavilonu restaurace U Kocoura.

Pro ty, kteří to tam neznají - je to dřevěná a hodně prosvětlená stavba přímo pod mostem přes Labe na Zálabské straně. Vejde se tam tak asi 50 lidí, a to je pro nás "tak akorát".

Hrálo se dost netradičně až v neděli a od 17.hodin, takže trochu panovala obava, co to udělá s našimi příznivci. Obava nebyla na místě. Pavilon se rychle zaplňoval a nakonec bylo plno.

Z kmenových hráčů chyběli marodi - Přemek Svatý byl právě po operaci kyčle nohy a Jirka Steklý je momentálně v lázních po operaci srdce. Obě operace proběhly dobře, takže je opět v krátké budoucnosti uvidíte a uslyšíte. Chyběla Vanesa Stehlík a jeho housle. Škoda, že ho nikdo neoslovil, protože by to byla výrazná posila. Jinak bylo 12 muzikantů - 5 kytar, 2 banja, mandolina, foukačky, cajún, housle, baskytara. Na baskytaru tentokráte hrál Luboš Miřatský, takže zbývající alternativní basisté se posílili kytarovou a banjovou sekci. Rádi jsme mezi námi přivítali Blanku Plačkovou, která snad už nejhorší zdravotní problémy za sebou a Frenky, která dojela se svou kytarou až z Prahy.

Vedoucí Zpívánek Iva přišla s novinkou - combo reprobedna s mikrofonem. Zatím byl mikrofon využit při úvodním slovu a při recitaci v písničce Sbohem lásko, ale to využití může být v budoucnosti jistě širší.

Přišla i Lida Havlíčková, která informovala o úspěchu Country taneční skupiny v Opočnici a následně zorganizovala i několik sólových tanců. Na nějaké větší křepčení to tam ani není dostatek místa.

Došlo i ke zkoušení paměti muzikantů i zpěváků, protože světlo bylo mizerné, takže někteří hráli "zpatra". Další na šero vyzráli, protože se objevili lampičky i čelovky. Příště to však bude potřeba domluvit s obsluhou, protože tam světla jsou. Jen je rozežnout.

Přemek Svatý chyběl nejen jako hráč na banjo a fotograf, ale i jako zdroj vtipných poznámek a fórků. Dílče se to pokusil nahradit Mišák s vtipem o rockerovi, který šel do nebe, ale skončil v pekle. Bylo to dobré, ale Přemka nenahradil.

S nadcházejícím soumrakem začali ze svých skrýší vylézat pavouci a předváděli přítomným spřádání svých sítí. Málem do svých sítí lapili i Fandu i s kytarou.

Už tady byla zmínka, že Přemek Svatý chyběl i jako fotograf. Něco nafotila Maruška Steklá a byl tam ještě jeden mužský s foťákem, takže fotky na Rajče budou asi vloženy ve dvou etapách. Nejdříve ty od Marušky a následně další. Tady je první várku.

Zpět na stránku Realizované akce.