ZPÍVÁNKY NA RŮŽKU - 7.5.2017

Hraní bylo poznamenáno jak časově, tak i místem hraní. O co jde. V minulých dnech se událo mnoho věcí - především svatba naší vedoucí Ivy Misařové s kytaristou Zpívánek Michalem Hrbáčkem. Potom jejich svatební cesta a již předem plánované hraní Vrzavé Suzy v Okřínku. Vedle toho nám odřekl termín nájemce restaurace U Kocoura. Dokonce hrozilo, že se s našimi příznivci sejdem až v sobotu 13.5.2017, kdy hraje rozšířená sestava Zpívánek v restauraci Na jízdárně v Poděbradech.

Řešení se přece jenom našlo - "vecpal" se termín neděle 7.5.2017 s tím, že se bude hrát v restauraci Na Růžku v Nymburce. Jiné místo prostě k disposici nebylo. Nakonec, už jsme tam hráli a není to tam špatné. Sice zadní místnost, kde jsme hráli, není moc velká, ale má docela dobrou akustiku a hlavně se tam nekouří.

Muzikantsky to bylo tentokrát dost komorní. Byla dost velká absence, která vyplývala především z toho, že termínově bylo hraní uprostřed třídenního volna. Někteří byli na cestách, ale byly i další důvody. Konkrétně Fanda Novák měl pracovní úraz na prstech levé ruky, takže to s kytarou nešlo. Přišel alespoň jako zpěvák. Nakonec to byla mandolina v rukách Ivy Misařové, basová kytara Vlastíka Dymáčka, dvě kytary - Michal Hrbáček a Jirka Steklý, housličky Blanky Plačkové, foukací harmoničky Ládi Nováka. A nakonec jsem si nechal Kristýnku Revajovou, která přišla s tahací harmonikou a všechny mile překvapila přednesem některých písniček. Faktem je, že se ta harmonika nehodí všude, ale v Karlínském nábřeží nebo Desateru to bylo výborné.

Vedle menšího počtu muzikantů to byl tak i trochu návrat k akustickému hraní. Přes "elektriku" hrály basová kytara, první kytara a housličky. Zbytek byla akustika, a to včetně zpěvu a ukázalo se, že na tak malý sálek jako je Růžek to bohatě stačí. Osobně si myslím, že obdobně to je i v dalších prostorách, kde v Nymburce hrajeme. Jiná je situace, když se hraje spíše k poslechu. Tam, kde je třeba "přetlačit" hluk v sále. Dokonce je tady úzká vazba - v případě silného zvuku muziky vede k utlumení zájmu publika k aktivnímu zapojení a opačně. Tady je prostor k diskuzi ..

Menší velikost místnosti se nakonec ukázala jako výhoda, protože lidí tentokráte přišlo méně. Možná i proto, že předcházející večer hrála Vrzavá Suzy v Okřínku a někteří tam byli. A tak příchod přespolních z Velkého Oseka zaplnil zbývající prostor, takže to bylo "akorát". Doufám, že tady byl stejný důvod menší účasti jako u muzikantů - špatný termín a další hraní bude mít vyšší účast.

Začátek hraní nevyzněl tak, jak bychom si přáli. Velký podíl na tom měl výběr skladeb. Jednalo se totiž o nové a těžké písničky. Muzika je ještě nemá nahrané a většina lidí je ani nezná. To se po odehrání první desítky písniček změnilo. Do pořadí se dostaly zpěvné a rytmické skladby. Okamžitě se to projevilo v kvalitě. Bylo vidět, že i lidé to berou raději. Je to poučení pro skupinu - začínat písničkami, které správně naladí jak muziku, tak i naše příznivce.

V i tak malém prostoru místnosti Iva vytvořila i miniparket na tanečky. Na tanečky nakonec vůbec nedošlo, i když k tomu Iva několikráte vyzývala. Fandu Nováka dokonce osobně. Ale i on odolal.

Písnička šla za písničkou. Nakonce byl pomalu problém i s ukončením, protože o desáté večerní hospoda končí, ale nám se domů ani moc nechtělo. Všechno však má svůj konec.

Nejbližší hraní je tentokráte v Poděbradech v restauraci Jízdárna v Polabci 13.5.se začátkem v 18:00 hodin.

Tentokráte to s fotkami není slavné. Byl k disposici pouze jediný fotoaparát, a to ještě z těch málo fotek jich bylo třeba hodně vyřadit. Nebyly kvalitní. Takže si jich můžete zobrazit jen několik. Pro základní informaci to prostě musí stačit.

Zpět na stránku Realizované akce.