ZPÍVÁNKY LETOS POPRVÉ U KOCOURA - 28.5.2017

Po mnoha měsících se Zpívánky vrací do pavilonu na břehu Labe, který patří k restauraci U Kocoura. Pavilon je prostorově i zvukově pro nás "akorát". Jeho problémy jsou dva

  • v létě, když praží slunce, tak je uvnitř až moc teploučku a
  • stejně jako v dalších hospodách dávají přednost - pokud mají možnost - uspořádat větší a výnosnější akci. No, je tady tržní ekonomika, takže s tím nic nenaděláme.

K vlastnímu průběhu hraní :

Počasí bylo slunné a teplé. I když jsme všichni přišli na muzicírování velice lehce oblečeni, tak to nestačilo. Byli jsme vděčni i za náznak stínu. Iva s Michalem takticky vybrala pro muzikanty kout, který byl přece jenom trochu proti slunci chráněn, ale ostatní to měli horší. Pootevřeli jsme všechna boční okna, kde to šlo, ale moc to nepomohlo. V průběhu hraní se to začalo lepšit, protože Láďa Hrubeš dokázal stáhnout protisluneční clonu na západní straně a dokonce vysadil zbývající "křídlo" dveří. A s příchodem večera se přece jen začalo ochlazovat.

Měli jsme vzácnou návštěvu - Jindru Šmejkala ze Staré Boleslavi z osady Desperado. Hrával především trampské písničky a je dokonce i autorem některých z nich. Vytvořil se svou dcerou Duo Durango. Byl pravidelný účastníkem Porty a dalších akcí. Je to ročník 1933 a stále je fit. Jeho uznání nás potěšilo.

S postupujícím večerem se prostory pavilonu přece jenom více zaplnily. A se našly dvojice, které si zatančily.

Večer rychle ubíhal a ani se nechtělo věřit, že je už po desáté hodině. Hodině, kdy Kocour zavírá. Proto ještě několik písniček a šlo se domů. Ani jsme nezahráli na konec "Sbohem lásko". Tak snad příště.

PS - potvrdilo se, že pro takové prostory, jako je pavilon U Kocoura, ale i pro většinu dalších, kde jsme již hráli (Žofín, Taras, U Vodárny ..) to bohatě stačí. Hrou bez ozvučení jsme se vrátili k našemu proklamovanému vyznání - zapojit naše příznivce do zpěvu, tance nebo i do hry na další hudební nástroje. Ty repráky a mikrofony je dost odrazovaly a bylo to i znát v jejich aktivitě. Místo zpěvu to vedlo k většímu šumu v sále a rušení. Mělo to už i první výsledek v příchodu Vlastíka Černého s kytarou. Věříme, že se opět objeví i další.

Jsme na začátku léta, a tak uvidíme, jak se situace vyvine. S účinností od 1.6.2017 je vyhlášen absolutní zákaz kouření i v restauracích. Současně je tady skutečnost, že dvě nymburské restaurace budou mít nové nájemce. Jedná se o Taras, kde majitel, pan Matek, by nás rád viděl a na Zálabí se připravuje znovuotevření restaurace Žofín, kde zadní místnost za výčepem je také dostatečné prostorná a útulná. Je tu asi možnost, že najdeme stabilnější místo pro hraní a setkání s našimi příznivci.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.