Zpívánkový maraton - 9.7.2017

Na neděli 9.7.2017 připravila vedoucí Zpívánek Iva Misařová pro členy skupiny a její příznivce bohatý program. Od 14:00 hraní v Poděbradech na kolonádě v restauraci "Srdeční záležitost" a poté bleskový přejezd do Nymburka, kde už čekali naši příznivci v pavilonu na břehu Labe U Kocoura.

Ale pěkně po pořádku. Nejdříve k té akci v Poděbradech. Není tajemstvím, že v té restauraci, kde jsme v neděli hráli, již učinkovala sesterská Vrzavá Suzy. Při jejich vysoupení se Iva domluvila s nájemci restaurace, že by měli zájem i o Zpívánky. Slovo dalo slovo a Iva hned připravila časový harmonogram, který obsahuje prakticky oba prázdninové měsíce. Zpívánky by tam měly hrát každou neděli od 14:00 do 17:00 hodin. Když se k tomu přičtou termíny, které chceme zachovat v Nymburce pro naše příznivce, tak tedy pořádný zápřah.

Pokud nevíte, kde je v Poděbradech restaurace "Srdeční záležitost, tak vám možná něco řekne název restaurace, která tam byla předtím - "U Septima". Je to hned z pravého kraje lázeňského parku, když vycházíte z nádraží. Venkovní zahrádka a velké vnitřní prostory. Velice slušná úroveň.

Hráli jsme v již zmíněné venkovní zahrádce, která je pod korunami stromů a krytá velkými slunečníky. Protože hrajeme, až na baskytaru, akusticky, tak existovaly mírné obavy, zda to zvukově "utáhnem". Ukázalo se však, že hudební síla skupiny byla dostačující. Však nás bylo "jako "Hujerů". Vedle Ivy s její mandolinou tam byly tři kytary (Michal Hrbáček, Fanda Novák a Jirka Steklý), Blanka Plačková s housličkami, Petr Kabeš s banjem, Kristýnka Revajová s akordeonem, Láďa Novák s harmoničkami a nelze zapomenout na toho, kdo tvrdí muziku - Vlastíka Dymáčka s baskytarou.

Velkým přínosem jsou pro Zpívánky zpěvačky, které jsou jejich nedílnou součástí. A to tím spíše, že s mužskými hlasy to není slavné.

Začátek byl trochu hektický, protože na začátku bylo v zahrádce ještě hodně běžných konzumentů, takže jsme nejdříve museli připravit prostor pro hudebníky. Časem se to však ke všeobecné spokojenosti vyřešilo a mohlo se začít.

S postupem času ubývali konzumenti a přibývali hosté, kteří si přišli poslechnout muziku. Je třeba přiznat, že velkou posilou byli naši příznivci, kteří nelenili a přijeli do Poděbrad si zazpívat a také nás podpořit. Díky vám.

Bylo příjemné pozorovat, že začali chodit hosté, kteří si nás chtěli poslechnout a dokonce se i zapojili do zpěvu. Ještě větší počet nás poslouchal z laviček i ve stoje z okolí zahrádky. Někteří členové Zpívánek /kteří měli ten správný výhled/ tvrdí, že jeden cyklista tam stál po celou dobu hraní. A to jsme měli tvrdou konkurenci v koncertu swingové kapely, která hrála na kolonádě.

Na závěr jsme zahráli známé "vypalovačky" jako Rovnou, Buráky, Hardy .. Byl to dobrý výběr. Mělo to největší úspěch a byla to i dobrá pozvánka na další hraní.

I podle vyjádření provozovatelů restaurace jsme tam udělali dobrý dojem a rádi nás tam za týden opět uvidí. Takže je tu i pozvání pro vás - na další neděli, tedy 16.7.2017 si naplánujte výlet do lázní.

A teď k druhé části dne - hraní v Nymburce :

Protože jsme skutečně hráli až do té páté odpolední hodiny, měli jsme na přesun čas "tak akorát". Iva sice avizovala, že začneme proti původně plánované šesté o půl hodiny později, ale i tak to bylo náročné. A to tím spíše, že na nás začal útočit hlad. Někteří počítali s tím, že si dají něco z grilu nebo udírny U Kocoura, ale byli jsme zklamaní. Udírna ani gril "nepremávali" a u baru měli jen klasiku - utopence, tlačeku či nakládaný hermelín. Vyřešili jsme to pizou z nedaleké pizerie. Protože je to pizerie dovážková, nepočítají s její konzumací ve svých prostorách, ale vydávají ji jen v papírových obalech. Nevadilo to, snědli jsme ji U Kocoura.

Při příchodu do pavilonu jsme byli příjemně překvapení, protože už jsme byli očekávaní řadou lidí. Když jsme jim vysvětlili situaci, s pochopením to přijali.

Mezitím se začali scházet i další členové Zpívánek. Proti Poděbradům došlo k některým změnám. Chyběl Láďa Novák s harmoničkami a Petr Kabeš s banjem. Vlastu Dymáčka nahradila s baskytarou hostující Vlaďka Zápotocká. Není to nováček. Možná, že si na ní pamatujete z některých předchozích hostování. Naposledy to bylo na minulém Silvestru, který se uskutečnil Na Záložně. I proto "zapadla" do Zpívánek bez problémů. Jako hosté si od začátku zahrál i Vlastík Černý s kytarou a ke konci i Láďa Hrubeš.

Pavilon je prostorný a pro nás "tak akorát". Má však velkou nevýhodu v tom, že je prosklený a otevřený slunci. A včera pražilo. Uvnitř bylo jako v parních lázních. Trochu pomohlo, že se otevřela všechna okna, která to umožňovala, ale to nestačilo. Na západní straně je stahovací žaluzie. Legrační bylo, že se nejdříve vypravil s prosbou o půjčení tyče na její stahování mužský, ale ten neuspěl. Když se se stejným záměrem vydala pěkná ženská, tak tyč přinesla. No, co k tomu dodat. Zastínění hodně pomohlo.

Na hráčích bylo vidět, že jsou rozehraní. Od začátku to pěkně "šlapalo". Je na místě pochválit i přítomné účastníky. Je to úžasný sbor, který nám mohou jiní závidět. Je znát, že na vystoupení nejsou poprvé a že písničky znají. Jen občas zabloudí, při složitějším aranžmá, ale opět se dobře chytnou.

Zpočátku se hrálo podle připraveného seznamu, ale v druhé polovině večera se hrálo především na přání. Maximálně musel být spokojený Milánek, kterému jsme zahráli i Sedm dostavníků.

Asi nebude chybou, když na závěr zazní konstatování, že to byl velice příjemný večer stravený při muzice a s lidmi, kteří se chtějí aktivně bavit. Však to je také jeden z našich hlavních cílů. I když to zpočátku nebylo tak slavné, tak nakonec byl pavilon plný. Doufejme, že tomu tak bude i v budoucnu.

I tentokráte jsou pro vás připraveny fotky na Rajčeti. Můžete si je tady rozkliknout. Protože přišel s fotoaparátek i Láďa Hrubeš, můžete očekávat, že další porce fotek bude vložena dodatečně.

Ještě krátce k fotkám z Nymburka. Světelné podmínky tam jsou velice kontrastní, takže některé obrázky nejsou příliš kvalitní, ale pro dokreslení situace stačí.

Zpět na stránku Realizované akce.