LETOS POSLEDNÍ ZPÍVÁNKY U KOCOURA - 3.9.2017

Po posledním hraní, kdy přišlo ke Kocourovi málo lidí, jsme byli zvědaví, jak to dopadne tentokrát. Přitom tu byly dva faktory, které návštěvnost mohly negativně ovlivnit :

  • skutečnost, že v Nymburce bylo posvícení a hodně lidí bylo ještě pozdě odpoledne na atrakcích, které byly rozesety na Rejdišti, náměstí a zejména podél Labe na městské straně,
  • poměrně chladné počasí s válícími se těžkými mraky, které hrozily deštěm.

Obavy se ukázaly jako liché. Už na šestou hodinu byl pavilon velice slušně obsazen a v průběhu hraní docházeli další, takže bylo téměř plno. Pomohlo tomu to, že končí léto a lidé se již vracejí z dovolených. Takovým případem byla třeba naše zpěvačka Šárka Pekárková.

V pavilonu bylo docela příjemně. Slunce protrhlo oblaka a přece jenom prohřálo interiér. Pomohlo tak vytvořit docela příjemnou atmosféru, která tam v průběhu hraní byla.

Zpívánky se sešly v téměř plné muzikantské síle, když vedle Ivy Misařové s mandolinou tu byly čtyři kytary (Pavel a Fanda Novákovi, Jirka Steklý a jako host Tony Krejčí z Prahy, který dostal možnost "provětrat" jak kytaru, tak i své foukací harmoničky), Blanka Plačková s housličkami, Petr Kabeš s banjem a na baskytaru Tomáš Krekule, který s námi hrál již na minulých Zpívánkách "U Kocoura". A samozřejmě i obě zpěvačky Marušky, které jsou stále lepší a lepší. Jsou zpěváckým sloupem, který pěvecky "drží" proud muziky. Chyběl nám jen Láďa Novák s foukačkami a rytmikou.

Baskytarista je ve skupině benjamínkem, ale jeví se jako dobrá posila na postu, kde je největší fluktuace a přitom je basa velice důležitá pro dobrý zvuk kapely.

Průběh večera byl standardní - zpočátku písničky v připraveném pořadí, ale v závěrečné části se hrálo na přání. Spokojený musel být především Milánek, kterému jsme zahráli nejen Frankyho Dlouhána, ale i několik dalších oblíbených písniček. Snad jen na Montgomeryho nedošlo.

Ale došlo konečně na tanečky. Především při country rytmických písničkách, kdy na miniparketu předvádělo figury hned několik párů. No, u country tanců to ani v některých tancích páry být nemusí. Ani známý tanečník Fanda Novák nevydržel u kytary a zapojil se do tanečního reje. Je třeba přiznat, že se na ně dobře dívá a je vidět, že mají za sebou dobrou průpravu.

Jako tradičně zazněla i řada sól, kde často hrál náš host Tony Krejčí. Je zajímavé, že zvuk harmoničky dobře ladí s ostatními nástroji, což se o ostatních nástrojích nedá obecně říci.

Po setmění se citelně ochladilo, a tak nastalo hromadné oblékání do mikyn, svetrů a dalších svršků, které byly k disposici. Potvrdilo se, že je čas se přestěhovat pod pevnou střechu do tepla.

Před několika dny jsem napsal, že zatím není v dohledu naše působiště pro chladné měsíce. Iva Misařová našla řešení. Využila toho, že se opět otevírá restaurace "Žofín" a dojednala hraní tam. Vnitřní i venkovní prostory jsou po celkové renovaci a je to tam prý pěkné. A na Žofín máme především dobré vzpomínky, protože to tam je jak akusticky, tak i prostorově dobré. Jediné, co tam vadilo, byl cigaretový kouř, který se linul z výčepu a nebyla proti němu ochrana. Po přijetí antikuřáckého zákona je to vyřešené.

Na "Žofíně" hrajeme v sobotu 16.9.2017 se začátkem od 18:00 hodin. Přijďte si zazpívat a zároveň se podívat, jak to nyní v restauraci vypadá.

Ale ještě krátce k hraní. Na závěr večera zazněla ještě "Vysočina" a úplně na konec opět již tradičně "Sbohem lásko". Venku nás přivítal měsíček, který finišuje do úplňku, ale také citelné chladno, takže každý pospíchal do tepla domova.

Opět si můžete prohlédnout několik fotek.

Zpět na stránku Realizované akce.