HRANÍ V PODĚBRADECH - 22.10.2017

Vystoupení Zpívánek připadlo tentokrát na Poděbrady. Restauraci "Srdeční záležitost" většina z příznivců Zpívánek již zná a řada z nich tam i byla. Během léta tam hrajeme na venkovní zahrádce, ale s příchodem chladných dnů jsme se přestěhovali do vnitřních prostor. Restaurace je prostorná a má hned několik i stavebně oddělených prostor, takže jsme si mohli vybrat.

Prostředí je tam příjemné, ale horší je to s návštěvností. Poděbrady jsou lázeňské město, kde se lidé často střídají a vybudovat si tam stálejší klientelu je složité. Na jednom z předchozích vystoupení přišla skupina dam, které se věnují country tancům a doufali jsme, že budou chodit pravidelně. Bohužel se tentokrát neobjevily. Snad příště. Ještě, že za námi přijíždějí naši skalní příznivci. Stejně však to bylo bylo slabší. Nymburk je Nymburk. Tam jsme doma.

Příjemným zpestřením byl příjezd naší enklávy z Kolína v čele s Jardou Fučíkem. Ten se stal v jednu chvíli i hlavní postavou dění. Přivezl totiž sebou skotské dudy, které si pořídil ke skotskému kiltu na maškarní. S pomocí laiků, strejdy Googla i muzikantů zkoušel na ně hrát. Ukázalo se však, že je to velký problém. Už jen správné uchopení nástroje, natož na něj vyluzovat nějaké tóny. Konečně - můžete se o tom přesvědčit z vložené fotky i následně ve fotogalerii, kde je několikrát zvěčněn. Nakonec se (snad) podařilo najít (i podle internetového prohlížeče) správné držení, ale s tou muzikou to nešlo. Buďto je v tom nějaký fígl nebo jsou dudy jen atrapou. Jarda má zajímavý domácí úkol.

Snad ale, abych nenarušil zvyklosti. Krátce k nástrojovému obsazení a zpěvačkám. Samozřejmě nechyběla vedoucí Zpívánek Iva Misařová se svou mandolinou, s kytarami Michal Hrbáček a Jirka Steklý, který si občas fouknul do flétničky. Na housličkách hrála Blanka Plačková a na banjo Petr Kabeš, který při svých svých sólech opět perlil. Kytarovou sekci posílil Láďa Hrubeš. Velmi silná byla pěvecká sekce - Marušky Málková a Steklá, Růženka Masopustová a Šárka Pekárková. Málem jsem zapomněl na toho, kdo tvrdí muziku - basistu. Tentokrát to byl Honza Osička z Milovic. Nehrál na klasický kontrabas, ale elektrickou baskytaru. Prý stejný model jako měli Beatles. A opět potvrdil, že pro Zpívánky to je velká posila. Perfektně držel rytmus a díky tomu muzika pěkně "šlapala".

S ohledem na návštěvnosti to vyznělo spíše jako veřejná zkouška, ale ani to nevadilo. Písnička šla za písničkou je s malými přestávkami na protažení.

A že se muzika líbila svědčí i to, že jeden z přítomných hostů objednal pro celou muziku pití. Alko i nealko pro řidiče, bylo to příjemné zpestření odpoledne.

Čas "letěl jako blázen", a tak vyhrazený čas v restauraci rychle ubíhal. Na závěr ještě několik písniček na přání. Na cestu nás připravila netradiční písnička "Zatracený banjo" v podání Petra Kabeše a šlo se domů. No, vlastně jelo, protože naprostá většina přijela autem.

Další hraní je v Nymburce opět na Žofíně. V sobotu 4.11.2017 od 18:00 hodin. Rádi vás uvidíme - a malé připomenutí. Nedávejte si doma večeři, nebo jen malou. Provozovatelé slibují dobrou baštu a za přijatelný peníz.

Fotek, na rozdíl od minulé informace, tentokráte "hafo". Fotila totiž nejen Maruška Steklá, ale i Láďa Hrubeš a Jarda Fučík. Aby jich nebylo moc, bylo třeba některé dokonce nezveřejňovat. A tady jsou fotky.

Zpět na stránku Realizované akce.