NA ŽOFÍNĚ - 20.5.2018

Chtěli jsme hrát, stejně jako v minulých letech, v pavilonu U kocoura. Ten uzavřený pavilon na břehu Labe je pro nás "jako dělaný". Sice tam bylo občas "teplíčko", ale jinak nám tam bylo dobře. Docela slušná akustika a velikostí "tak akorát". Bohužel to nevyšlo, a tak jsme se vrátili do restaurace Na Žofíně.

Hrálo se venku pod přístřeškem. Někteří hráči trochu protestovali, protože jsme tam již hráli a po setmění tam dost profukovalo. Těm, kteří na to nebyli připravení, bylo docela zima. S tím vědomím také lidé přišli s něčím teplejším na sebe.

I když se zpívalo jen akusticky, pro muzikantský základ spočívající z baskytary (Honza Osička), mandoliny (Iva Misařová), housliček (Blanka Plačková a dvanáctistrunné kytary (Michal Hrbáček) se "natahovaly dráty" k zesilovačům a reproduktorům. Jako vždy to trochu trvalo. Ještě nezbytná zkouška hlasitosti jednotlivých nástrojů a "šlo se na věc". Aby byl výčet muzikantů kompletní, tak je třeba ještě dopsat Petra Kabeše s banjem, Jirku Steklého s kytarou a kytarysty přišla doplniti i Vendulka Šaldová.

Zvukařku tentokrát dělala Milka Jelínková, která nastavení schválila, takže se mohlo začít. Jako první samozřejmě "Co nevidět se sejdeme", aby potom "šla" písnička za písničkou.

Tentokrát to však bylo horší s naším pěveckým sborem složeným z věrných příznivců. Bylo jich výrazně méně než obvykle. Jestli to zavinilo počasí, nějaká jiná akce nevíme. Ta akce je pravděpodobná, protože chyběl Fanda Novák a další tanečníci. Je také skutečností, že podstatnou část je tvořena lidmi, kteří na Zpěvánky docházejí pěšky. Při zavření lávky to pro ně znamená velkou zacházku. U některých písniček pomohlo "pomocný sbor" složený ze štamgastů restaurace, ale jinak jsme to museli "táhnout" sami.

Ani na tanečky tentokrát nedošlo. Už tady byla zmínka o chybějících tanečnících a nikdo jiný se nenašel.

Snad i chlad se "podepsal" na tom, že některé písničky se hrály výrazně rychleji než je obvyklé. Však to také komentoval hostující basák Honza Osička svými připomínkami.

Jak zapadlo sluníčko, rázem se výrazně ochladilo. Většina přítomných na sebe začala navlékat další svetry, vesty .. Vyprázdnilo se i sezení u stolů, protože začali odcházet i návštěvníci, kteří tam byli "na lehko". To nakonec vedlo k rozhodnutí, že pro tentokrát skončíme dříve než se původně plánovalo.

Ještě několik písniček na přání a šlo se "do hajan".

Pro příští hraní je zatím zamluven Žofín, opět v neděli 3.června od 18:00 hodin. Doufáme, že zavřený most nebude pro vás překážkou a že coutry tanečníci nebudou mít nějaké vystoupení.

Fotek je tentokrát opravdu jen pár, ale mělo by to stačit. Konečně, můžete se o tom přesvědčit.

Zpět na stránku Realizované akce.