U VODÁRNY - 7.9.2018

Školní prázdniny skončily a s nimi i dlouhé volno pro paní učitelky, které máme ve svých řadách. Doufejme, že nabraly dostatek především psychický sil do práce se svými žáky. Budou je potřebovat.

Je krásný podvečer, ale na hraní venku už to není. Přece jen se dost ochladilo, a tak se usazujeme ve vnitřních prostorách restaurace U Vodárny.

Nezbytná úprava umístění stolů tak, aby se vytvořil vhodný prostor pro muzikanty, kteří obsadili jeden kout v místnosti. To aby byl sál dobře ozvučen a zároveň aby se slyšeli i muzikanti. Honza Osička, který pro tento večer dostal za úkol Zpívánky "držet" rytmicky, měl zpoždění, a tak se začalo bez basy.

Krátké představení sestavy Zpívánek pro páteční večer - nemohla scházet její vedoucí Iva Misařová s mandolinou. S housličkami Blanka Plačková, s banjem Petr Kabeš a s kytarami Michal Hrbáček, Fanda Novák a Jirka Steklý. Zpěvačky už byly po prázdninách kompletní - tedy Marušky Málková a Steklá a Růženka Masopustová. Scházeli tedy další dva z Nováků - Pavel, který to má z Plně přece jenom daleko a jezdí do Nymburka jen občas. Nástrojově to tak nevadilo, protože kytar bylo dost, ale Pavel je dobrý zpěvák, a to bylo citelné oslabení.A chyběl i Láďa, jehož harmoničky a všelijaké drobné rytmické nástroje dost chyběly.

Při hře bez baskytary se ukázalo, že v tak velkém prostoru je udržet souhru složitější. Muzika hůře "šlape", a tak jsme byli rádi, že Honza dorazil a hned se zapojil do hry. Scházel nejen jako basista, ale i jako glosátor. Dovede totiž zkritizovat téměř každé provedení písničky. No, že bychom je hráli dokonale, tak to asi ne, ale občas to docela přehání. Nevadí, alespoň je tam mezi muzikanty více živo.

Hraní mělo již od začátku dobrý spád. Opětovně se potvrzuje, že je dobré mít předem připravené pořadí písniček. Kdyby se až na místě hledaly vhodné skladby pro hraní, byly by dlouhé prodlevy. Samozřejmě, že to má svoje hranice. Naše hraní nejsou koncertem, který má pevně stanovený program na celý večer. Do programu mají co mluvit i naši příznivci a další přítomní v sále. Platilo to i pro tento večer.

Venku se po západu slunka dost ochladilo, a tak i těch pár lidí, kteří seděli na terase se přestěhovalo do sálu, takže byl docela slušně zaplněn.

S hlediska návštěvníků byly první na místě naše stálé příznivkyně, které vždy obsazují celý stůl u okna do uličky a podporují zpěvem vystoupení Zpívánek. Jejich elán jim mohou závidět i mladší ročníky. Ať jim to ještě dlouho vydrží.

Zajímavé bylo, že byly obsazeny všechny vzdálenější stoly a prázdné zůstaly dva stolky přímo před muzikanty. Trochu to vadilo. Scházel ten bezprostřední kontakt, a také by bylo jistě lépe slyšet zpěv. Marné však byly výzvy, aby se lidé přestěhovaly blíž k muzikantům.

I na tanečky došlo a na "tanečním parketu" se objevilo hned několik párů. Country tanečky tentokrát chyběly, možná, že se tanečníci jenom nedomluvili.

Asi je na místě pochválit místní kuchyni. Řada muzikantů i ostatních návštěvníků si objednala něco k jídlu a všichni byli spokojení. Jak s kvalitou, tak i kvantitou.

S postupem času dostávaly stále větší prostor písničky na přání. Zcela spokojený musel být Milánek Horský, kterému Iva vyhověla ve většině jeho přání.

Čas neúprosně běžel, takže ještě několik písniček a na závěr již tradiční "Sbohem lásko" a šlo se do "hajen".

Další vystoupení Zpívánek bude až v sobotu 29.září opět v 18.30 a opět U Vodárny.

Pro připomenutí účastníkům a ostatním ukázka, jak to tam vypadalo.

Zpět na stránku Realizované akce.