PRVNÍ HRANÍ PO DLOUHÉ PAUZE - SEMAFOR 19.6.2020

Ani se to nezdá, ale je to už téměř čtyři měsíce, co jsme se s našimi příznivci setkali naposledy. Jen pro připomenutí - bylo to 29.února a shodou okolností také v Semaforu.

Je to opravdu hodně dlouhá doba, ale nešlo jinak. Zdraví je určitě přednější než muzika. Ale stýskalo se nám po vás. Jak jsme vás již informovali, připravili jsme poměrně hodně nových písniček a tak jsme byli zvědaví, jak je přijmete.

Bylo příjemným překvapením, že sálek restaurace se plnil již dlouho před stanovenou dobou zahájení. Každý nový příchozí byl halasně vítán a místa u stolů se začala rychle zaplňovat.

Z Prahy a Velkého Oseka přijela početná enkláva, která byla posilou v kapele, zpěvu i tanci. Předem signalizoval svůj příjezd kytarista Petr Konrád a dost nečekaně se objevil i hráč na foukačky Tony Krejčí.

Když jsme u těch muzikantů, tak je vhodné se zmínit o Zpívánkách. Ty byly - s výjimkou banjisty Petra Kabeše - kompletní. Z Plzně přijel i Pavel Novák, který si však místo kytary přivezl okulele. Zpěvačky byly kompletní a když připočítáme k muzikantům ještě Vendulku Šaldovou, tak jich bylo 10. To už je docela síla.

Aby se společnost dostala brzo "do varu", tak se začalo sérií, která obsahovala osvědčené písničky typu "Parta z ranče Y", "Do rána toulám" či "Rovnou". To se osvědčilo a početný pěvecký sbor podpořil naše snažení. Už jsme vás dříve chválili, ale chvály není nikdy dost, jak se říká. A ve vašem případě zasloužená byla.

Písničky šly jedna za druhou. Poměrně brzo skupina uvedla některé z nových písniček jako jsou "Rocky Top", "To vadí", "Než hvězdy vyjdou"...

S dobrým ohlasem se setkala zejména "Pentle růžová", která většinu přítomných přenesla do mládí, kdy se hrála jednu dobu téměr od rána do večera. Domníváme se, že jsme ji dali i dobrou podobu s vícehlasným zpěvem a vkládanými sóly i vloženou melodií do sborového zpěvu, kde hlavní úlohu má flétnička.

Rozvernou náladu přinesla písnička "Sklípek", která měla i velký úspěch u tanečníků, které nalákal její čardášový rytmus. Ještě byla trochu "neučesaná", ale bylo vidět, že do sálu přenesla dobrou energii a lidé ji budou chtít.

S tím tancem to poměrně dlouho nevypadalo dobře. Na tanečním minimarketu se nic dlouho nedělo, ale v druhé polovině se lidé osmělili a stále častěji předváděli svoje "taneční kreace". Výrazně k tomu pomohl i příchod Mirka "Čáry, který do sálu přišel až někdy po osmé. Internet totiž nesleduje a o tom, že jsou Zpívánky se dozvěděl až v průběhu večera. Všeho nechal, "hodil se do gala", přišel, všechny pozdravil a ihned se pustil do tance. Potom snad již nevynechal jedinou příležitost. Speciálně pro něj se dokonce ještě jednou hrála "Amazonka".

Svoji premiéru si večer užil náš nový basák Míla Vaníček. No, nový. Řada z vás ho zná, protože s námi začal hrát v minulém roce na kytaru. Protože hráčů na kytaru máme dost a odešel nám Roman Lunda, tak se Míla rozhodl, že to s basou zkusí. A že se mu to povedlo jste mohli vidět a hlavně slyšet. Za ty tři měsíce udělal neuvěřitelný pokrok s ohledem na skutečnost, že předtím basu nedržel ani v rukou. Při jeho píli lze předpokládat, že se bude i do budoucna zlepšovat a budeme se moci těšit i na jeho basová sóla.

To, že jsme se dlouho neviděli mělo i trochu stinnou stránku. Lidé si potřebovali sdělit své zážitky z nucené izolace a poslechnout i názory ostatních. Nestačil jim k tomu ani časový prostor přestávek, a tak byl občas v sálku silnější šum než obvykle. Doufejme, že příště už to bude lepší.

Přestože byl sálek více než slušně zaplněný, úplně "vyprodáno" nebylo. Tak snad už příště. Hrajeme hned příští pátek, tedy 26.6.2020 od 18:30 hodin a opět v Semaforu.

Z průběhu večera můžete vidět i několik fotek, které vhodně popis doplňují.

Zpět na stránku Realizované akce.