MILÁNKOVA SEDMDESÁTKA - 31.8.2020

Na jedné ze zkoušek oznámil Fanda Novák, že ho požádal Milan Horský, kterému všichni říkají Milánek, zda by mu Zpívánky nezahrály na oslavě jeho sedmdesátin. S ohledem na to, že Milánek je našim pravidelným návštěvníkem, tak jsme se dohodli, že to pro něho uděláme. Fanda dostal pověření, aby to zorganizoval, protože na oslavy je Fanda "kadet".

Však se to také potvrdilo již při příchodu prvních členů Zpívánek a pozvaných hostů v čele s Milánkem. Přivítaly nás dva rozpálené grily s masíčky, klobáskami i cuketami. Lednice byla plná lahvového piva. Byla připravená i limonáda a minerálky. Devčata přinesla i víno a nějaké dortíky a zákusky. Pomalu jako na svatbě.

Že by tam někdo trpěl hladem nebo žízní, tak to ani náhodou. Snad jen vegetarián by tu měl problémy. Že to Fanda s grilem umí, se ukázalo na kvalitě servírovaných pochoutek. Však si všichni nechávali přidávat. A ještě za zmínku stojí jeho "grém", který podával jako dip. Směs kečupu, pálivé hořčice a papriček .. Pálivé, ale vynikající, však také dostal ode všech pochvalu, a samozřejmě nejen za "grém".

Po bohatém občerstvéní se všichni přesunuli do sálku, kde se pokračovalo. Nejdříve došlo na oslavence, který se dostavil celý v modrém. Nejdříve zaznělo "Hodně štěstí, zdraví ..", aby gratulace pokračovala předáním dárků. Bylo příjemné pozorovat, jak to Milánka potěšilo. Gratulace ještě měly pokračování v tanečku, kde měl Milan sólo.

To už jsme se přenesly k hudební části večera, která měla charakter jakési rozšířené zkoušky. S chutí jsme si osvěžili některé málo hrané písničky, zahráli vybrané z těch, které se budou hrát již další den v Restauraci pod Eliškou a upevnili si poznání nových písniček.

Po takové opravdu zkušební části došlo na písničky podle výběru přítomných. Muzika byla prokládána přestávkami k "protažení kostí" a nadýchání čerstvého vzduchu a volnému "pokecání".

Dobré jídlo, pití i zdařilý začátek hraní, to vše navodilo velice pohodovou náladu, která pokračovala dlouho do noci. Krátce před desátou jsme sice museli "stáhnout volume", protože oslava probíhala uvnitř obydleným čtvrtí, ale ani to nemělo negativní vliv na další průběh.

Asi bychom tam vydrželi i delší čas, ale hned následující den jsme měli veřejné vystoupení a přece jenom bylo vhodné skončit, aby nám někdo nevytknul nedodržení nočního klidu. Však nám ještě Franta Novák při odchodu důrazně připomenul, abychom venku nehlučeli.

A měl pravdu. Venku byla příjemná teplá noc, která sváděla k tomu, abychom se ještě někde zastavili a trochu si i popovídali. Snad to všichi dodrželi. Zatím nemáme zprávu, že by si někdo stěžoval. To by nám - s odstupem času - Franta všechno prezentoval.

Věříme, že se Milánkovi oslava jeho jubilea líbila alespoň tak, jako nám.

Zpět na stránku Realizované akce.