SNAD PODSLEDNÍ HRANÍ VENKU - 19.9.2020

Poslední vývoj v počtu nakažených koronavirem není povzbující, a tak vláda přijala poměrně značná opatření směřující k ochraně obyvatel. Jedním z nich je nošení roušek ve vnitřních prostorách. Z tohoto důvodu Zpívánky dokonce uvažovaly, že se připravená akce nebude konat. Pěkné počasí a odolnost řady členů skupiny nakonec vedlo k závěru, že se "do toho půjde" s tím, že se bude hrát venku. A sice na zahrádce restaurace "Žofín" na zálabské straně Nymburka.

Podmínky i některé další okolnosti sice oklestily sestavu Zpívánek, ale základ se sešel. Kdo byli ti stateční? Iva Misařová s mandolinou, Blanka Plačková s housličkami, s kytarami Michal Hrbáček a hostující Vendulka Šaldová a s baskytarou Míla Vaníček. Jestliže nástrojová sekce nebyla kompletní, tak je třeba pochválit pěveckou sekci, protože "Pěnice" byly kompletní - Marušky Málková a Steklá, Růženka Masopustová a Milka Jelínková.

Je fakt, že bylo nutno výběr písniček trochu "probrat", protože chybělo banjo i flétnička, ale těch písniček, které mají Zpívánky připravené, je už poměrně hodně, takže bylo z čeho vybírat. O to víc si zahrála mandolína a housličky.

Na začátku hraní bylo ještě docela teplo, ale jakmile sluníčko zašlo za obzor, tak se citelně ochladilo. Hrálo se však dál. A mělo to i vedlejší kladný účinek, protože se začalo tančit. Tím se přece jenom člověk trochu ohřeje.

S vědomím, že to může být dokonce poslední hraní v letošním roce, a to nejen venku pod širým nebem, ale vůbec, se večer nakonec protáhl až hluboce po 23. hodinu.

S obrazovou dokumentací je to tentokrát moc špatné, protože nebyl k disposici foťák a ani z mobilu se fotky nepovedly. Byly velice špatné světelné podmínky. Vidíte to sami podle jediné, na které je k poznání, o koho vůbec jde.

Zpět na stránku Realizované akce.