NÁŠ BANJISTA PETR KABEŠ SLAVIL SEDMDESÁTKU - 29.9.2020

Čas neúprosně kráčí dál ať se nám to líbí či nikoliv. Občas si posteskneme, že ubíhá hrozně pomalu či naopak rychle. Pravda je však taková, že čas je "chodec s dlouhým krokem", jak se zpívá v jedné písničce a měří všem stejně.

V těchto dnech se dožil sedmdesátky jeden z "opěrných sloupů" Zpívánek Petr Kabeš. Chlapík, kterého znáte jako usměvavého optimistu, a který dovede pěkně "hrábnout" do strun svého banja. Jen ti, kteří se s ním potkávají častěji, vědí, že je to také člověk velice vzdělaný, pracovitý s mnoha zájmy, které překračující i hranice naší republiky. Potvrzuje plně známou věc, že opravdu vždělaní lidé jsou většinou nenápadní a nedávají to hlasitě a na všechny strany na vědomí. Tím více si Petra vážíme a jsme rádi, že je mezi námi.

Ani na chvilku jsme nezaváhali a připravili jsme pro něho i jeho manželku Janu interní oslavu, kterou jsme spojili s možností si zahrát a zazpívat.

Díky pochopení majitele vhodného objektu a Fandovi Novákovi, jinak našemu kytaristovi, který ho může využívat, jsme se sešli v prostředí, které se pro takovouto sešlost hodí. Situaci trochu zkomoplikovala skutečnost, že místnost nemá vlastní topení, ale i to Fanda promtně zařídil. S vlastních bohatých zásob oživil staré plynové topidlo a o další temperování se přičinili účastníci.Bylo docela zábavné i příjemné sledovat, jak se poměrně rychle zvedal rtuťový sloupec v zavěšeném teploměru. Jestliže na začátku tam bylo 14 stupňů, tak se nám podařilo teplotu zvednout na přijatelných 22, takže přítomní začali postupně odkládat svetry a mikiny ..

Ale zpět k průběhu večera. Nikdo si nemohl stěžovat, že by tu hladověl,nebo měl žízeň. Oslavenec a hlavně jeho žena Jana připravili přímo raut plný pochoutek a tekutin. Řízečky, růžné druhy šunky, sýrů, zeleniny, ovoce. Jednohubky, ale i sladké pohoštění. K tomu víno, pivo, tvrdý alkohol .. Výčet určitě není kompletní, ale pro základní obrázek to snad stačí.

Protože jsme na stanovený začátek nebyli kompletní, tak si uvodem mohl vybrat oslavenec několik písniček, které nás dostali do správné nálady.

Poté nastal čas gratulovat. Zahájila to Iva, která předala oslavenci společný dárek ve formě krásného hudebního "futrálku" na hudební nástroj, který však neskrýval další přírůstek do již tak rozsáhlé sbírky, kterou Petr má, ale láhev kvalitní whisky. Konečně, je to vidět i na vložené fotce. Tím samozřejmě gratulace neskončila. Postupně se připojili všichni ostatní a s nimi přibývaly i další dárky. Ještě, že Kabešovi měli tentokrát objednaný odvoz. Jednak se mohli také napít, a také to mohli v pohodě vše odvézt.

Co ještě napsat k dalšímu průběhu? Snad jen to, že uběhl jako voda za družné zábavy prokládané muzikou. Opětovně jsme si naplnili jeden z našich cílů, které jsme si dali do vínku - hudba je prostředníkem ke sblížení a větší pohodě v jinak neklidném světě. Ať nám to ještě dlouho vydrží.

A na závěř? Petrovi, ale i nám všem ostaním ještě hodně podobných chvil jako byl ten večer.

Pro ilustraci průběhu večera ještě další fotky, které si můžete otevřít na internetu.

Zpět na stránku Realizované akce.