CO ZPÍVÁME

Jak již byl uvedeno, hrajeme především country, ale nevyhýbáme ani popíku a bluegrassu. Občas vložíme pro zpestření i nějakou lidovku. Přejímáme písničky, které jsou zpěvavé a lidi je mají radi.

Nehrajeme však jen osvědčené písničky, ale hledáme i nové, které mají šanci zaujmout naše publikum. Většinou se ujmou a dostali se do našeho reperoáru. Občas to sice nevyjde, ale to nevadí. Hledáme dál a nasloucháme i návrhy, které nám lidé dávají.

Máme nastudováno více než 140 písniček. Jsou uspořádány do zpěvníků. Většinou však jen v papírové podobě. Existují i elektronické verze, a to jak pro zpěváky, tak i pro muzikanty, kteří by si s námi chtěli zahrát nebo pro jejich osobní potřebu.

Je tu i možnost tyto zpěvníky :

  • Pro zpěváky lze získat zpěvník v papírové podobě ve formátu A5. Písničky jsou řazeny podle abecedy. Vytištěny jsou však na formát A4, takže je třeba je následně upravit a seřadit. K tomu patří i jejich abecední seznam s odkazem na konkrétní stránku. Za vytištění se dává poplatek na úhradu nákladů.
  • Pro muzikanty je možnost získat zpěvník v PDF podobě. Následně si můžete písničky zobazit na tabletu nebo si je vytisknout. A jak můžete takový zpěvník získat? Stačí se kontaktovat s autorem tohoto webu (vis stránka Kontakty) a předat mu vhodnou "flešku". Do ní bude nahrána složka, která bude obsahovat všechny hrané písničky.

Při našich akcích většinou hrajeme podle připravených bloků 10 písniček, které prokládáme hraním na přání. Aby informace o textech písniček Zpívánek byla kompletní, tak si může stáhnou či jen nahlédnout na odkazu, kde se zobrazí seznam 12 bloků písniček , který se průběžně doplňuje o další. Soubor je připraven k tisku na formát A4 s možností automatického tisku na obě strany.

Využíváme dlouhé pauzy způsobené opatřeními k zamezení coronaviru k přípravě nových písniček :

Nikdo neví, jak to ještě bude dlouho trvat, a tak si členové Zpívánek odsouhlasují postupně písničky, které chceme hrát a abyste se i vy mohli na naše vystoupení připravit, máte tu možnost si zde každou z nich zde přehrát a najít i odkaz na text, který si můžete následně vytiskout. Využít potom vhodný čas a náladu a zkusit si je zazpívat. Neměl by to být většinou problém, protože se jedná o písničky, které znáte. Vždy nejdříve odkaz na text a vedle bude přehravač s odpovídající nahrávkou. Z nahrávky na stránky se dostanete s pomocí šipky "Zpět", kterou máte v levém rohu monitoru. Platí to i pro návrat na web z přehrávače. Novější písničky jsou vkládány tak, aby byly na začátku seznamu.

  • "Rocky Top". Pěkná "vypalovačka", která by se měla hned "chytnout". S ohledem na spoustu slov a jejich rychlou kadenci je však dost náročná. No, můžete si to na nahrávce posoudit sami.
  • "Prázdný nádraží" , Trochu melancholická, ale krásná pomalejší písnička, kterou si oblíbíte. . Hezká slóla tam mají flétnička a malé klávesy.
  • "Léta letí". Pro změnu písnička, kterou zná hlavně střední generace a která se hraje dodnes. Je trochu složitější, protože se tam hlasy prolínají, takže sami jsme zvědaví, jak to ve výsledku dopadne.
  • "Večerníček pro dospělé". Písnička s rozverným textem před lety hraná opět a opět v radiu či v TV.

  • "Kryté vozy". Trampská klasika a Někdo ji možná zná pod názvem "Kapkami si déšť.

  • Želivka, která je známá v podání Honzy Vyčítala a skupiny Rangers.

  • Pentle růžová. Písnička od Wykrenta. Písnička, kterou budete umět "z fleku". Nejen, že si zazpíváte, ale to také hezký "ploužák".

  • -

Pomocné menu : Úvodní strana / Co nového / Hráči / Akce / Videa / Archiv / Kontakty /